صفحه اول    تماس    ارسال خبر    پیوندها  
یکشنبه، 3 تیر 1397 - 04:22   
  تازه ترین اخبار:  
   پربیننده ترین مطالب  
  شوک جدید دولت به بازار خودرو؟
  قیمت خودرو امروز ۹۷/۰۴/۰۲| اچ سی کراس ۲.۵ میلیون تومان گران شد
  رنو کوئید، تغییر چهره می‌دهد + عکس
  واردات ۱۳۳۹ قلم کالا ممنوع شد + سند
  تولید ۴ سواری متوقف شد
  ثبت قیمت کالاهای بهره‌مند از ارز رسمی در سامانه ۱۲۴ الزامی شد
  تحریم‌های آمریکا یعنی هیچ شرکت بزرگ نفتی برای معامله با ایران ریسک نمی‌کند
  ثبت سفارش خودرو ممنوع شد + سند
  ۱۸ محصول ایران خودرو گران شد+ لیست قیمت
  اجرا و بهره برداری پروژه های ریلی و توسعه ای بطور کامل به بخش خصوصی واگذار شوند
  وضعیت پرداخت تسهیلات به متقاضیان طرح اشتغال
  فروش قطعی 11 محصول ایران خودرو از 2 تیرماه+جزئیات و جدول
 
   آخرین مطالب  
  شوک جدید دولت به بازار خودرو؟
  رئیس سازمان بازرسی احتکار در ایران خودرو را رد کرد
  قیمت خودرو امروز ۹۷/۰۴/۰۲| اچ سی کراس ۲.۵ میلیون تومان گران شد
  ثبت سفارش خودرو ممنوع شد + سند
  شهر تهران قدرت اقتصادی بالایی دارد/ در حوزه فضای سبز و حمل و نقل عمومی پروژه‌های جدیدی خواهیم داشت
  واردات ۱۳۳۹ قلم کالا ممنوع شد + سند
  ۱۸ محصول ایران خودرو گران شد+ لیست قیمت
  فراخوان بانک سینا برای تعویض دسته چک‌ها
  پیش بینی سیف از آینده اقتصاد و روابط بانکی ایران
  اعمال افزایش قیمت ۱۰ درصدی بلیت قطار/ همزمان با ظرفیت سازی باید نوسازی ناوگان حمل ونقل ریلی نیز انجام شود
  گزارش مرکز آمار از رکوردشکنی افزایش قیمت‎ها در خرداد پس از ۵ سال
  فروش قطعی 11 محصول ایران خودرو از 2 تیرماه+جزئیات و جدول
- اندازه متن: + -  کد خبر: 82971صفحه نخست » سایر حوزه هاسه شنبه، 1 خرداد 1397 - 16:30
در نشست انجمن جوانان در اتاق بازرگانی تهران مطرح شد:
تحقق مبارزه با فساد تنها از طریق واگذاری امور به بخش خصوصی
اخبار اکو ویژن - درخواست ما ایجاد تشکل‌هاى استانى و ملى براى ایجاد کسب و کار جوانان زیر نظر اتاق بازرگانى ایران است که تاکنون شکل نگرفته است.
  

به گزارش اخبار اکو ویژن - پرهام رضایى، نایب رئیس اتاق بازرگانى ایران و هند در نشست خبرى روز سه شنبه یکم خرداد ماه 97، که با موضوع نقش تشکل‌هاى جوانان در بهبود فضاى کسب و کار و تسهیل ورود جوانان به بازار کار برگزار شد، گفت: بعد از چندین سال بحث و اختلاف نظر در مورد تشکیل انجمن جوانان بالاخره این انجمن شکل گرفت.

نایب رئیس اتاق بازرگانى ایران و هند ادامه داد :پس از مدت‌های طولانی بحث و کشمکش درباره تشکیل انجمن جوانان در اتاق بازرگانی تهران درنهایت این طرح به سرانجام رسیده و در ۶ خردادماه انتخابات هیئت مؤسس این انجمن برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: در ایران در سال ١٣٨٥ که نزدیک به انتخابات اتاق ایران بود، با توجه به نقش پررنگ آن کلید تشکیل این انجمن زده شد؛ اما متاسفانه بعد از انتخابات به فراموشى سپرده شد.

رضایى اظهار کرد: در سال ١٣٩٦ بالاخره مسئولان به نقطه نظر مشترکى در زمینه تشکیل این انجمن رسیدند و اتاق تهران چندین جلسه را براى برگزاری انتخابات برگزار کرد.

نایب رئیس اتاق بازرگانى ایران و هند خاطرنشان کرد: در زمان ریاست فعلی اتاق بازرگانى تهران بازرگانان شاهد تغییر و تحولات عمده اى در این اتاق بودند و بازرگانان در این زمان تحولاتى در حوزه بازرگانى تجربه کردند که پیشتر این تحولات را تجربه نکرده بودند و تقریبا بخشى از خواسته‌هاى بازرگانان برآورده شد.

وی افزود: با توجه به تغییرات عمده اى که در اتاق بازرگانى شکل گرفت، هدف عمده ما تشکیل یک انجمن براى برآورده شدن کمبودها و برطرف شدن مشکلات جوانان است.

رضایى افزود: در حال حاضر درخواست ما ایجاد تشکل‌هاى استانى و ملى براى ایجاد کسب و کار جوانان زیر نظر اتاق بازرگانى ایران است که تاکنون شکل نگرفته است.

نایب رئیس اتاق بازرگانى ایران و هند اظهار کرد:در زمینه استارتاپ‌ها باید گفت که جوانان در این زمینه بسیار موفق عمل کردند و در زمینه اقتصادى آمارهایى را از خود نشان دادند که حیرت انگیز است. بنابراین جوانان از طریق ایجاد انسجام می‌توانند تحول بزرگى را در کشور ایجاد کنند.

رضایى با بیان اینکه جانشین پرورى در اتاق بازرگانى از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، خاطرنشان کرد: از پیشکسوتان اتاق بازرگانى باید بخواهیم تا ضمن میدان دادن به جوانان، اجازه مشارکت در بحث‌هاى اتاق بازرگانى را به جوانان بدهند تا زمینه ساز تحولات بزرگى در اقتصاد کشور باشند.

نایب رئیس اتاق بازرگانى ایران و هند گفت: جوانان دهه ٦٠ با مشکلات بسیار زیادى مواجه هستند و تلاش ما بر این است تا از طریق مشارکت در این انجمن‌ها زمینه بهبود وضعیت اشتغال آنها را فراهم کنیم.

وی ادامه داد: اتاق بازرگانی ایران برای آنچه که فراهم آوردن زمینه همکاری، هم‌اندیشی و انجام کارهای سازمان یافته در میان کارآفرینان جوان استان‌ها در پیوند با ایجاد فضای مساعد کارآفرینی برای جوانان، شبکه‌سازی کسب وکارها و انجام مسئولیت‌های اجتماعی خوانده شده، اتاق‌ها را به تشکیل «انجمن‌های جوانان کارآفرین» توصیه کرده است.

رضایی به وظایف و اختیارات انجمن جوانان اشاره کرد و افزود: «شناسایی موانع و مشکلات کارآفرینی»، «افزایش همکاری و کارهای مشترک در میان جوانان کارآفرین و شبکه‌سازی کسب و کار در استان با سایر استان‌ها»، «افزایش مهارت‌های کارآفرینی و مدیریت در جوانان از طریق آموزش، انتقال تجارب»، «افزایش دانش و توانمندی جوانان در زمینه مدیریت تشکل‌ها و سازمان‌های غیرانتفاعی» و نیز «آشناسازی کارآفرینان جوان با مسئولیت‌های اجتماعی بنگاه‌های اقتصادی و اهداف توسعه پایدار» از جمله این وظایف و اختیارات ین انجمن است.

وی گفت: بر اساس آنچه در این اساسنامه قید شده، شرایط عضویت در انجمن جوانان کارآفرین چنین است که کلیه فعالان اقتصادی با داشتن سن حداکثر 39 سال تمام ‌می‌توانند عضو این انجمن شوند. همچنین داشتن تابعیت ایران، دارا بودن کارت عضویت معتبر از اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان یا شهرستان و دارا بودن روزنامه رسمی از اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات تجاری مبنی بر ثبت شرکت تجاری در استان‌ها و نیز گواهی دانش‌بنیان بودن از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از دیگر شرایط عضویت در این انجمن است. پذیرش و رعایت مفاد اساسنامه و پرداخت ورودیه و حق عضویت نیز جزو شروط عضویت قرار داده شده است.

وی در ادامه اظهار داشت: شرکت‌های استارت‌آپی نیز در صورت برخورداری از سه شرط تابعیت ایرانی، پذیرش و رعایت مفاد اساسنامه و پرداخت ورودی و حق عضویت سالانه ‌می‌توانند با اخذ تاییدیه از اتاق بازرگانی استان‌ها به عضویت انجمن جوانان درآیند. چنانچه اعضا شرایط سنی مندرج در این اساسنامه را از دست بدهند، عضویت آنها در اتاق جوانان لغو ‌می‌شود. در عین حال، پذیرش مجدد اعضایی که به هر نحو ، عضویت آنها لغو شده است، مشمول شرایط ورود اعضای جدید خواهد بود .

عطاالله اشرفی اصفهانی،عضو انجمن واردکنندگان سم وکود ایران و یکی دیگر از اعضای این ائتلاف نیز در ادامه افزود: مسئولیت اجتماعی،شبکه‌سازی کارآفرینی و جانشین پروری سه هدف اصلی تشکیل این انجمن است تا جوانان از طریق یک‌نهاد قانونی پیگیر مطالبات خود باشند.

اشرفی اصفهانی در ادامه افزود: هدف انجمن ایجاد همگرایی و داشتن یک نهاد قانونی برای افراد خلاق ، نخبه و کارآفرین و بخش خصوص است چرا که این بخش دارای ظرفیت هایی که است که دولت از آن استفاده نمی کند و متاسفانه هیچگاه به بخش خصوصی اعتماد نشده است و این عدم اعتماد دولت از بخش خصوصی موجب عدم حمایت از این بخش از سوی سایر نهادها نیز شده است.

وی با بیان که سن وزیر ورزش و جوانان در ایران بیش از شصت سال است، گفت:در حال حاضر مجموعه‌های بزرگ اقتصادی توسط دولتی تا و مدیرعامل‌هایی با بیش از ۵۰ سال سن اداره می‌شود در حالی که توسعه اقتصادی باید به دست جوانان و در بخش خصوصی دنبال شود.

عضو انجمن واردکنندگان سم وکود ایران با اشاره به این‌که مبارزه با فساد تنها از طریق واگذاری امور به بخش خصوصی محقق می‌شود،گفت:در این راستا برای جانشین پروری اقتصاد باید مهارت افزایی و آموزش‌های مدیریتی انجام شود که انجمن جوانان این موضوع را پیگیری خواهد کرد.

در ادامه این نشست میلاد بختیاری، عضو هیات مدیره اتحادیه واردکنندگان تجهیزات پزشکی ایران گفت: با تشکیل این انجمن برای جوانان به دنبال ایجاد تشکل مستقل و تقویت فضای کسب و کار هستیم.

بختیاری در ادامه هدف از تشکیل این انجمن گفت:تقویتذ فضای کسب و کار ، تقویت ارتباط بین دئلعت و جوانان و ساماندهیاز استارت آپ ها می باشد.

وی در ادامه افزود: ما وزارتخانه‌ای با عنوان وزارت ورزش و جوانان داریم اما تاکنون وزیر این مجموعه اقدام موثری برای جوانان ما انجام نداده است.

بختیاری با اشاره به برقراری ارتباط بین دولت و جوانان، گفت: به طور حتم باید اقداماتی در راستای تقویت استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان صورت گیرد.

عضو هیات مدیره اتحادیه واردکنندگان تجهیزات پزشکی ایران خاطرنشان کرد: اتاق بازرگانی یکی از ارگان‌هایی تلقی می شود که می تواند اطلاعات و آمار دقیقی را در اختیار جوانان قرار دهد، بنابراین مرکز آمار اتاق بازرگانی باید به عنوان یکی از نهادهای آمار دهنده نقش خود را پررنگ و اقداماتی را برای تقویت آن انجام دهد.

هدیه بهرام پور،نماینده زنان این ائتلاف نیز اظهار کرد:با توجه به فرهنگ و مشکلات اجتماعی موانع زیادی بر سر راه حضور زنان در اقتصاد وجود دارد بر همین اساس انجمن جوانان به جایگاه زنان توجه ویژه دار دو سه کرسی را به زنان اختصاص داده هرچند که با تفکیک جنسیتی مخالفیم و باید بر اساس شایسته‌سالاری کرسی تا بین زنان و مردان تقسیم شود.

وی با اشاره به مشکلات زنان در عرصه جامعه گفت:زنان برای ورود به کسب‌وکار با مشکلاتی از نظیر جذب سرمایه ،نبود فرهنگ مدیریت زن در اجتماع و نپذیرفتن این موضوع از سوی مزدان مواجه هستیم و امیدواریم از طریق این تشکل مطالبات رنان در محیط کارآفرینی را پیگیری وبا مسئولان چانه زنی کنیم./ اخبار پولی مالی

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
   دیگر رسانه ها  
نورمحمد خدایاری; حسن عبداللهی; سید حسین سیدی; علی نوروزی زیبایی شناسی تناسب معنایی در سوره آل عمران -- فارس
پیام ترامپ به گوش اعضای اوپک نرسید -- پارس
آیا دولت ائتلافی آلمان در آستانه فروپاشی است؟ -- ایسنا
11 روش برای اینکه کسب و کارتان را از جرائم سایبری محافظت کنید -- ایسنا
عکس/ کارخانه بمب سازی در انگلیس! -- جنوب نیوز
عکس/ گفتگوی مرکل و حریری در بالکن! -- جنوب نیوز
عکس/ سلفی فرزند شهید با بشار اسد و همسرش -- جنوب نیوز
تصاویر/ طبیعت رویایی ارتفاعات گیلان -- جنوب نیوز
شکافی بین روزگار نوین با حوزه علمیه و فقه ایجاد شده است -- شعار سال
بازدید از روند زندگی و فعالیت های تولیدی عشایر -- شعار سال
 
   قیمت جهانی ارز  
 
   قیمت جهانی طلا  
 
   بازار طلا و ارز  
   قیمت جهانی نفت  

 
   شاخص بورس  
   قیمت روز خودرو  
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© اکو ویژن 1391
info@ecovision.ir
پشتیبانی توسط: خبرافزار