صفحه اول    تماس    ارسال خبر    پیوندها  
پنجشنبه، 5 مرداد 1396 - 05:06   
  تازه ترین اخبار:  
   پربیننده ترین مطالب  
  مسابقه مخرب بانک ها بر سر نرخ سود
  تعیین تکلیف ۳ تعاونی غیرمجاز جدید
  سیف: موضوع غیرمجازها را سیاسی نکنید
  افزایش قیمت محصولات سایپا بر اساس مجوز شورای رقابت
  وزیر نیرو: سه نیروگاه بزرگ باظرفیت 1420 مگاوات در استان کرمانشاه در دست ساخت است
  تخریب رقبای بانکی با شایعه؟!
  بانک پارسیان ۳۱۰ شعبه ای شد
  امضای قرارداد فاینانس ۱.۵ میلیارد دلاری چین برای برقی‌کردن راه‌آهن تهرا‌ن‌-مشهد
  تیر گرما به پای واگن ها خورد/ چرا زمان حرکت قطارها تغییر نمی کند؟
  سینا، بانکی که شفاف بانکداری می کند
  بهره‌برداری از اتوبوس‌های تهران با حمایت بانک تجارت
  مزایای سه گانه طرح قیمت تضمینی گندم
 
   آخرین مطالب  
  محصولات سایپا از رشد کیفی و کمی خوبی برخوردار است
  استقبال بی سابقه مردم از نمایشگاه خودرو شیراز و محصولات سایپا
  مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سایپا، برای سال مالی منتهی به 1395
  سایپادیزل کامیون های فرسوده کشور را جایگزین می کند
  رونمایی از نخستین موتورملی کم مصرف کشور
  تامین منابع مالی، باعث تامین به موقع قطعات و افزایش رضایت مشتریان می‌شود
  افزایش قیمت محصولات سایپا بر اساس مجوز شورای رقابت
  رشد 20 درصدی تولید خودرو در 4 ماهه نخست سال جاری
  خودرو سازی ایران باید همگام با دنیا و رقبای منطقه ای خود حرکت کند
  کارخانه ایران خودرو کرمانشاه افتتاح شد
  بازدید مدیرعامل ایران خودرو از یک واحد قطعه سازی کرمانشاه
  مصوبات جلسه شورای عالی صادرات اعلام شد
- اندازه متن: + -  کد خبر: 77261صفحه نخست » اخبار بانک، بیمه و ارزشنبه، 24 تیر 1396 - 11:30
خبری خوش نوربخش به مستمری بگیران تامین اجتماعی
بانک و بیمه: مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه اعتبار مربوط به مابه التفاوت حقوق فروردین ماه مستمری بگیران این سازمان ٤٢٠ میلیارد تومان است، گفت: با توجه به اینکه اعتبار مورد نیاز تأمین شده است، ما به التفاوت حقوق فروردین ماه مستمری بگیران تا پایان تیر پرداخت می شود.
  

به گزارش بانک و بیمه ( bima.ir )، دکترسید تقی نوربخش همزمان با هفته تأمین اجتماعی در استودیو گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما افزود: این ما به التفاوت حدود ٤٢٠ میلیارد تومان است که تامین شده و تا پایان تیر به مستمری بگیران پرداخت می شود.
دکتر نوبخش در پاسخ به سوالی درباره همسان سازی حقوق مستمری بگیران، گفت: منشاء همسان سازی بگونه ای است که حداقل حقوق و دسمتزد طبق قانون تامین اجتماعی برابر با افزایش شاغلان است؛ در سالهای دولت آقای روحانی این هم سان سازی از تورم هم بیشتر افزایش یافته است.
وی گفت: امسال این رقم بین چهارده و نیم درصد تا ٢١ درصد افزایش تعیین شده است، در مورد مطالبه به حق مستمری بگیران در بعضی از مقاطع و چند سال یکبار اعمال می شود و در برنامه ششم توسعه پرداخت مطالبات پیش بینی شده است و سازمان مکلف است در طی برنامه آن را اعمال کند و اولین مرحله آن تا پایان سال ٩٧ انجام خواهد شد.
وی افزود: منابع این همسان سازی هم توسط دولت تامین خواهد شد گرچه در دولت قبل این منابع تامین نشد ولی در دولت آقای روحانی این مبالغ تامین گردید.
دکترنوربخش ادامه داد: حفظ تعادل میان همه سطوح پرداختی و انجام همسان سازی بسیار پیچیده است اما با همه پیچیدگی های موجود پرداخت مطالبات مستمری بگیران در برنامه ششم پیش بینی شده است.

برنامه ششم توسعه افزایش سن بازنشستگی پیش بینی نشده است
او در مورد افزایش سن بازنشستگی گفت: تغییرات پارامتریک برای استمرار منابع صندوقهای بازنشستگی یک الزام است اما در برنامه ششم توسعه افزایش سن بازنشستگی پیش بینی نشده است ولی عکس آن اتفاق افتاده و ما حدود ٢٥ درصد مستمری بگیرانمان از مشاغل سخت و زیان آور یا پیش از موعد هستند و با ٢٠ سال خدمت بازنشسته می شوند.
وی گفت: این موضوع باعث عدم پایداری در منابع صندوقها می شود مگر اینکه آن منابع از پیش تامین شود.
دکترنوربخش گفت: به فرموده مقام معظم رهبری منابع صندوقهای بازنشستگی حق الناس است البته در دنیا هم به همین نحوه است و صندوقهای ما هم صندوق بین نسلی هستند یعنی یک نسل سرمایه گذاری می کند و نسل بعدی از مزایای آن بهره می جوید، در ایران سهم کارفرما ٢٠ درصد و سهم بیمه شدگان ٧ درصد و سهم دولت ٣ درصد می باشد و منابع این صندوقها بصورت سه جانبه تامین می شود.

دبیرکل خانه صنعت و معدن ایران:فراموش نمی کنیم که در گذشته چگونه با سرمایه های ما بازی شد
محمدرضا مرتضوی دبیرکل خانه صنعت و معدن ایران در ارتباط اسکایپی با این برنامه گفت: تا امروز آنطور که باید و شاید هر کدام از شرکای ٣ گانه اجتماعی در مدیریت و تصمیم گیری های کلان به نسبت دارائیشان از صندوق بازنشستگی نتوانستند استفاده کنند؛ ما فراموش نمی کنیم که در گذشته چگونه با سرمایه های ما بازی شد و به شرکتهای تامین اجتماعی چوب حراج خورد.
او ادامه داد: ما باید صندلی بیشتری در میان تصمیم گیران داشته باشیم و نقش تشریفاتی ما تبدیل به نقش عملیاتی شود.
دکترنوربخش در پاسخ به مرتضوی گفت: این صندوقها متعلق به بیمه شدگان و کارفرمایان و مستمری بگیرانی است که سرمایه گذاری کرده اند اما باید در نظر داشت که ما صندوق بین نسلی هستیم و ضمانت این صندوقها بر عهده دولت است در این صندوقها مدیرعامل سازمان توسط هیئت امنا تعیین می شود که متشکل از نمایندگان کارفرمایان هستند و هم کارگران هر چند نمایندگان کارگران کمتر هستند.
مرتضوی خطاب به صحبتهای دکتر نوربخش گفت: به دلیل این که این صندوقها بین نسلی می باشد ما نقش پررنگ تری به اندازه مشارکت خودمان در صندوق می خواهیم.
او افزود: ما با مدیریت کاملا دولتی مخالفیم، واگذاریهای شرکتهای سازمان تامین اجتماعی به آقای بابک زنجانی بیانگر خیلی از تصمیمات نادرست دولت است، این تصمیمات نشانگر اینست که چقدر یک فرد می تواند در فروپاشی یا تضمین سرمایه ها موثر باشد، نباید سلیقه ها و دسته های سیاسی حاکم بر سرمایه های ما باشند، خودمان باید بعنوان NGO ی بالغ، در کنار دولت برای تضمین سرمایه هایمان نقش پررنگ تری داشته باشیم، تغییرات مدیریتی این سازمان نباید دستخوش بالا و پایین های زودهنگام باشد اگر ما نخواهیم سرمایه هایمان را به دولت قرض دهیم باید چه کار کنیم.

بدهی دولت در مدت ٨ سال ١٤ و نیم برابر شد
دکترنوربخش پاسخ داد: همه بدهی های دولت به سازمان تامین اجتماعی از سال ٥٤ حدود ٤٢٠٠ میلیارد تومان بوده که در سال ١٣٩٢ این رقم شد ٦٠ هزار میلیارد تومان یعنی ٥٦ هزار میلیارد تومان افزایش یافت بدلیل مصوباتی بود که تعهد بدون منابع برای سازمان ایجاد کرد و بدهی دولت در مدت ٨ سال ١٤ و نیم برابر شد.
رئیس سازمان تامین اجتماعی گفت: دولت در سال گذشته ٩٢٠٠ میلیارد تومان از بدهی هایش را با این سازمان تهاتر کرده است البته با شرایط اقتصادی کشور، ١٠٠٠ میلیارد تومان اوراق گرفتیم و ٨٢٠٠ میلیارد تومان هم اموال گرفتیم.
وی گفت: البته دولت سعی کرده بود در سال ٩٤ حدود ٦٥٠٠میلیارد تومان و در سال ١٣٩٥، ٩٢٠٠ میلیارد تومان و در بودجه سال ٩٦ پیش بینی شده که ٥٠٠٠ میلیارد تومان را پرداخت کند ولی طبیعتا این بدهی ها قابل پرداخت نقدی در یک مرحله نیست.
او ادامه داد: طبق مستندات موجود تا سال ٩٤، ٨٠ هزار میلیارد تومان مجموع بدهی های دولت است.
مرتضوی دبیرکل خانه صنعت و معدن ایران در ادامه ارتباط اسکایپی خود با این برنامه گفت: اگر در بدنه دولت و در سطوح تصمیم گیران حضور پر رنگ تری داشتیم شاید نمی گذاشتیم بدهی های دولت افزایش یابد.

ازنظر تعهدی قبل از نقطه سر به سری هستیم زیرا تابع قانون اعداد و ارقام بزرگ هستیم
دکترنوربخش، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: اگر مدیریت صندوقها به گونه ای باشد که ما قبل از نقطه سر به سری بایستیم منابع مالی پایداری خواهیم داشت و در حال حاضر از نظر تعهدی قبل از نقطه سر به سری هستیم زیرا تابع قانون اعداد و ارقام بزرگ هستیم.
او افزود: مصارف سازمان ماهیانه ٦٢٠٠٠ میلیارد تومان و منابع ٥٢٠٠٠ میلیارد تومان بوده است اما منابع ما فقط حق بیمه ها نیستند منابع دولتی هم در این صندوق دخیل است، سال گذشته به شکل های گوناگون از دولت ٥٠٠٠ میلیارد تومان گرفته ایم بعلاوه سود ناشی از اندوخته های سازمان که حدود ٤٢٠٠ میلیارد تومان بود.
وی افزود: البته بنا نیست ما همه سرمایه هایمان را بفروشیم یا تقسیم کنیم و با این حال توانسته ایم همه تعهداتمان را پرداخت کنیم.
دکترنوربخش گفت: در زمان شروع دولت آقای روحانی ما با ١٠ ماه معوقه همراه بودیم که توانستیم در بازه زمانی یکساله این معوقات را به روز کنیم، اما در بحث طرح تحول سلامت برخی از منابع می باید از محل تامین دولتی می آمد و بخشی هم از محل مدیریت بر مصارف تامین می گردید.
محمد حسین قربانی نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس نیز در ارتباط تلفنی با گفتگوی ویژه خبری گفت: آنچه از سازمان تامین اجتماعی توقع داریم، صرف هزینه های درمانی در جای درست و مشخص خود است نه در بخش سرمایه گذاری.

سهم درمان از منابع تأمین اجتماعی به طور کامل و حتی بیش از ٩بیست و هفتم هزینه شده است
دکترنوربخش در استودیوگفتگوی ویژه خبری گفت: طبق قانون ما باید ٩ بیست و هفتم منابع را به بخش درمان تخصیص دهیم و به این منظور حساب جداگانه ای افتتاح کردیم تا منبع ٩ بیست و هفتم را تامین کنیم.
وی گفت: در سال ٩٥، ١٥٠٠ میلیارد تومان بیش از ٩ بیست و هفتم دارایی هایمان را در بخش درمان هزینه کردیم یعنی رقمی حدود ١٩٠٠٠ میلیارد تومان.
او افزود: تاکنون پرداختی های متفاوتی در مورد مشاغل گوناگون داشته ایم در مورد داروخانه ها تا بهمن ماه ٩٥ پرداخت بدهی داشته ایم، در مورد پزشک خانواده هزینه های خرداد ماه ٩٦ را پرداخت کرده ایم و در مورد بیمارستانهای دانشگاهی با تاخیر روبرو هستیم ولی تلاش می کنیم تا این مشکل را هم مرتفع کنیم.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
   دیگر رسانه ها  
مدیر دفتر بهبود کیفیت آب تهران: تنها راه مدیریت آب، اتصال دریای خزر و خلیج فارس است -- جماران
نامه حجاریان به نازی آبادی ها -- ایسنا
عکس/ خواب هیجان انگیز -- جنوب نیوز
عکس/ شستشوی گنبد حرم امام حسین(ع) -- جنوب نیوز
ارسال دارو های ضروری در ایام حج به پایان رسیده است -- افکارنیوز
انهدام بمب به جا مانده از جنگ جهانی دوم در اسلوونی -- افکارنیوز
توقف تولید پراید تا پایان سال آینده -- فانوس نیوز
5 نکته مهم ورزشی برای زنان بالای 40 سال -- آریا
تهرانی ها نخستین ماه تابستان راحت تر نفس کشیدند -- آریا
روز ششم نبرد عرسال/تثبیت حضور نیروهای مقاومت در مناطق آزادشده -- ایرنا
 
   قیمت جهانی ارز  
 
   قیمت جهانی طلا  
 
   بازار طلا و ارز  
   قیمت جهانی نفت  

 
   شاخص بورس  
   قیمت روز خودرو  
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© اکو ویژن 1391
info@ecovision.ir
پشتیبانی توسط: خبرافزار