صفحه اول    تماس    ارسال خبر    پیوندها  
چهارشنبه، 29 شهریور 1396 - 06:32   
  تازه ترین اخبار:  
   پربیننده ترین مطالب  
  قیمت انواع خودرو رنو در بازار+ جدول
  پشت‎پرده تغییر قوانین واردات خودرو پس از ۸ سال
  بدون تشریفات از بیمه سامان وام بگیرید
  وعده‌های تکراری بازشدن ثبت سفارش خودرو و قیمت‌هایی که گران می‎شود
  سامانه صیاد فردا رونمایی می‌شود
  صادرات 28 هزار تن قیر از بورس کالا
  واریز سود سهام عدالت، هفته آینده
  خودروهایی که به خط پایان رسیدند
  شاخص کل سبز پوش شد
  مسجد ها، تکیه ها و هیات های مذهبی بیمه می شوند
  برندگان قرعه‌کشی پرداخت الکترونیک سداد مشخص شدند
  وضعیت قرمز برخی صنایع بورسی
 
   آخرین مطالب  
  وعده‌های تکراری بازشدن ثبت سفارش خودرو و قیمت‌هایی که گران می‎شود
  شرکت چاپ و نشر بانک ملی ایران اوّل شد
  مسجد ها، تکیه ها و هیات های مذهبی بیمه می شوند
  وضعیت قرمز برخی صنایع بورسی
  تیم کاراته شرکت بیمه تعاون معرفی شد
  خودروهایی که به خط پایان رسیدند
  پیشرفت ۸۲ درصدی راه‌آهن مراغه-ارومیه/‌ اعتبار پروژه ۸۷۰ میلیارد تومان
  حمایت اتاق بازرگانی از سرمایه گذاری بین ایران و مجارستان
  تولید تجمعی 4 میلیون بشکه نفت از میدان مشترک آذر
  تقویت بازارهای بورس‌ قطر پس از قرارداد خرید 24 فروند هواپیما از انگلیس
  کلاهبرداری با آگهی واردات خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی‌سی/تصمیم جدیدی برای خودروهای ممنوعه گرفته نشده است
  مالیات فروش پژو ۳۰۱ در دفترخانه‌ها ۸۲۰ هزار تومان تعیین شد
- اندازه متن: + -  کد خبر: 77222صفحه نخست » اخبار بانک، بیمه و ارزچهارشنبه، 21 تیر 1396 - 14:00
خبری خوش برای ۳میلیون کارگر فاقد بیمه
بانک و بیمه: معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی با اشاره به سامانه ۱۰۰۰۱۴۲ به عنوان پلی برای بیمه شدن سه میلیون کارگر فاقد بیمه گفت: بعد از تماس کارگران به پرونده شان رسیدگی و در اسرع وقت بیمه و با کارفرمای متخلف هم برخورد می شود.
  

به گزارش بانک و بیمه ( bima.ir )، حسن زدا معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه قانون بیمه تامین اجتماعی، قانون جدیدی نیست بلکه کاملا لازم الاجرا است گفت: در حال حاضر با نظارت هایی که صورت گرفته شاهد حضور بیش از 1 میلیون کارفرما به سازمان بیمه تامین اجتماعی هستیم که نسبت به بیمه کارگران خود اقدام می کنند.
او در پاسخ به شاعبه قانونی در مورد اینکه برخی از کارفرمایان تصور می کنند که کارگر خود را باید بعد از سه ماه بیمه کنند گفت: این امر در قانون پیش بینی شده اما ربطی به بیمه تامین اجتماعی ندارد لذا کارفرمایان موظف به بیمه کارگران خود از همان روز اول کار هستند.
حسن زدا با اشاره به اینکه تنها 3 میلیون نفر کارگر تحت پوشش بیمه نیستند، گفت: ما در مقیاس ملی زمانی که 42 میلیون نفر بیمه شده داریم شاهد تنها 3 میلیون کارگر فاقد بیمه هستیم که نسبت 3 به 42 میلیون نفر در کل کشور رقم بالایی به حساب نمی آید.
او افزود: اگرچه ما روی عدد 3 میلیون نفر کارگر فاقد بیمه هم تشکیک داریم، اما قبول داریم که برخی از کارگران به دلیل کمبود آگاهی تحت پوشش بیمه ای قرار نگرفته اند.
معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه بعضا کارگرانی هستند که جای ثابتی برای کار ندارند و با احتساب آنها تعداد بیمه نشده ها زیادتر از میزان اعلام شده می شود، گفت: ما به کارفرمایان شرکت های مجازی توصیه می کنیم که اگر کارگرانشان را تحت بیمه قرار دهند طبیعتا آن نیرو با انگیزه بیشتری کار می کنند و بهره وری هم بالا می رود.
او با بیان اینکه کارگران فاقد بیمه می توانند با شماره 1000142 تماس گرفته و این موضوع را با سازمان تامین اجتماعی اطلاع دهند، افزود: کارگران فاقد بیمه با واحد ارتباطات مردمی ما تماس بگیرند تا بعد از بررسی مامورین سازمان، نسبت به بیمه آنها اقدام شود، در این شرایط کارگر بیمه و کارفرما هم جریمه می شود.
حسن زدا در پاسخ به این سوال که کارگر بعد از شکایت امنیت شغلی خود را از دست می دهد، گفت: ما پیگیری می کنیم که بعد از جریمه، کارفرما عذر کارگر را نخواسته باشد.
او افزود: بازرسی های ما هوشمند و در 10 استان به صورت پایلوت صورت می گیرد که قرار است تا پایان سال کل کشور را پوشش دهد، ما بعد از دریافت کد پستی به یکایک آدرس های پستی رجوع می کنیم و در تلاش هستیم تا حتی یک مورد تخلف صورت نگیرد.
معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه برای رسیدگی به درخواست کارگر بر طبق قانون نظام صنفی باید شکایتی صورت بگیرد گفت: شکل این شکایت می تواند به هر صورتی از جمله به شکل صوتی و یا حتی پیامکی باشد، لذا کارگران فاقد بیمه در صورت تماس با شماره 1000142 دیگر نیازی به شکایت مکتوب از کارفرمای خود ندارند و همان پیام صوتی حکم شکایت مکتوب را برای سازمان تامین اجتماعی دارد.
او با اشاره به قانون بیمه متفاوت کارگران ساختمانی افزود: براساس قانون، کارگران ساختمانی موظف به پرداخت 7 درصد و کارفرمایانشان هم 20 درصد سهم بیمه کارگر را می پردازند، حال تفاوت کارگران ساختمانی با سایر بیمه شدگان در این است که اگر پرونده سالانه بیمه شده بسته شود دیگر هیچ نهاد و سازمان و حتی دولت تعهدی برای پرداخت کسری بیمه شده ندارد درحالی که در سایر انواع بیمه ها، دولت متعهد به پرداخت حق بیمه است حتی اگر پرونده سالیانه بسته شده باشد.
خدایی عضو کارگری شورای عالی کار در ارتباط تلفنی با بیان اینکه قوانین کار در برخی از مواد دچار تغییر شده اما این تغییرات مشمول نظام بیمه ای کارگران نمی شود، گفت: اینکه تعداد کمی از کارفرمایان کارگر خود را بیمه نکرده اند صحت ندارد زیرا ما هم اکنون با بیش از 3 میلیون کارگر فاقد بیمه مواجه هستیم که اتفاقا کارفرمایانشان از زیر بیمه کردن آنها شانه خالی می کنند، به این ترتیب کارگاه های کوچک به هیچ عنوان تحت نظارت ماموران بیمه سازمان تامین اجتماعی نیستند.
او در واکنش به ادعای معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی درباره نسبت 3 به 42 میلیون نفری که تحت پوشش بیمه کارگری نیستند افزود: ما هم اکنون باید 3 میلیون نفر کارگر فاقد بیمه را با 13 میلیون کارگری که بیمه شده اند مقایسه کنیم نه 42 میلیون نفر خانواده بیمه شده، براین اساس نسبت 3 به 13 رقم بالایی به حساب می آید.
خدایی با بیان اینکه سامانه 1000142 تنها نقش اطلاع رسانی برای سازمان تامین اجتماعی را ایفا می کند گفت: براساس قانون، کارگر برای رسیدن به حق و حقوق بیمه ای خود نخست باید شکایت کند که ادامه این روند به بیکار شدن کارگر ختم می شود.
آهنی ها عضو هیئت مدیره کانون کارفرمایان دیگر مهمان تلفنی برنامه گفت: براساس قانون هر کارگری باید تحت پوشش بیمه ای قرار بگیرد که این یک الزام قانونی است.
به نوشته شبکه خبر،او افزود: البته تمامی کارگاه های دارای شناسنامه تحت نظارت کامل بیمه تامین اجتماعی قرار دارند.
عضو هیئت مدیره کانون کارفرمایان با ابراز تاسف از نبود مرجع رسمی که اعلام کند چه تعدادی کارگر تحت پوشش بیمه قرار دارند و چه تعداد خیر گفت: متاسفانه در این مورد اطلاعات دقیقی در دست نیست، اما به نظر می آید که اکثر کارفرمایان، کارگران خود را بیمه کرده اند.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
   دیگر رسانه ها  
پیشروی طوفان ماریا به سمت جنوب شرق آمریکا -- واحد مرکزی خبر
چسبندگی توسعه به دولت سبب افزایش فقر شده است/ آثار پرداخت یارانه در مناطق محروم قابل رویت نیست -- میزان
تنها ایرانی که سخنرانی ترامپ را از نزدیک گوش داد + عکس -- اقتصاد نیوز
سیاست های کلی در مجمع تشخیص بازنگری شوند -- فانوس نیوز
قاتل آتنا به دار مجازات آویخته شد -- تسنیم نیوز
آنچه در گفتگوی تلفنی منصوریان ، رحمتی و ملکی گذشت؛ وقتی پرده حیا در استقلال افتاد ! -- پارس فوتبال
حمایت اتحادیه اروپا از توافق برجام امیدوارکننده است -- تسنیم نیوز
ضرورت نظارت بر انتشارکتب دینی -- تسنیم نیوز
رایزن نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل در پاسخ به اظهارات ضد ایرانی نتانیاهو ماهیت تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی با متهم ساختن دیگران قابل پنهان کردن نیست -- فارس
دیدار رییس جمهوری با رهبران جامعه مسلمان آمریکا -- ایرنا
 
   قیمت جهانی ارز  
 
   قیمت جهانی طلا  
 
   بازار طلا و ارز  
   قیمت جهانی نفت  

 
   شاخص بورس  
   قیمت روز خودرو  
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© اکو ویژن 1391
info@ecovision.ir
پشتیبانی توسط: خبرافزار