اكو ويژن : زور مردم به خريد كالاي دست دوم هم نمي‌رسد
سه شنبه، 22 اسفند 1396 - 10:00 کد خبر:81831
اكو ويژن: رييس اتحاديه سمساران و امانت‌فروشان با تاكيد بر كسادي اين صنف در ايام منتهي به نوروز امسال، گفت: بنيه مالي مردم به قدري ضعيف شده كه حتي خريد كالاي دست دوم هم تحت تاثير قرار گرفته است.

داوود عبداللهي فرد در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار كرد: وضعيت كسب‌وكار در نوروز امسال بسيار بهم ريخته است، در چنين شرايطي برخلاف آنچه تصور مي‌شود كه بايد مردم براي خريد لوازم منزل استقبال بيشتري از كالاهاي دست دوم داشته باشند، حتي اين بخش هم رونق نگرفته است.

وي گفت: البته فعاليت شبكه‌هاي مجازي هم لطمه بسياري به كار همكاران ما وارد كرده و ما حريف آنها نشديم. اين شبكه‌ها اكنون تا حدود ۵۰ درصد كار ما را تعطيل كرده‌اند. اما با اين حال بنيه مردم از نظر مالي آنقدر ضعيف شده كه حتي خريد و فروش اجناس دست دوم هم كاهش يافته است.

رييس اتحاديه سمساران و امانت‌فروشان با بيان اين‌كه معمولا در آستانه عيد نوروز تقاضاي مردم براي خريد كالاهايي مانند مبلمان دست دوم يا وسائل تزييني و ظرف و ظروف بيشتر مي‌شود، اظهار كرد: اگر در سال‌هاي گذشته مردم براي خريد مبلي با قيمت حدودي ۱.۵ تا دو ميليون تومان به ما مراجعه مي‌كردند اكنون بسياري براي خريد مبلماني با قيمت ۴۰۰ تا ۵۰۰ توماني راهي بازار مي‌شوند و براي بسياري از آنها كيفيت پايين كالا خيلي مهم نيست، زيرا به نظر مي‌رسد توان خريد كالايي با قيمت بالاتر را ندارند.

عبداللهي فرد با تاكيد بر اين‌كه خريد و فروش كالاي دست دوم معمولا با توافق صورت مي‌گيرد و نمي‌توان تعرفه خاصي براي آن در نظر گرفت، اظهار كرد: خيابان مازندران و نظام‌آباد جنوبي، پاسگاه نعمت‌آباد و خلازير از محله‌هايي هستند كه فروش لوازم دست دوم در آنها رايج است. البته واحدهاي صنفي ما به شكل پراكنده هم زياد فعاليت مي‌كنند.